WTA Pekin: Radwańska po raz drugi najlepsza w stolicy Chin, 20. tytuł Polki!
 • WTA Pekin: Radwańska po raz drugi najlepsza w stolicy Chin, 20. tytuł Polki!

  Agnieszka Radwańska sięgnęła w niedzielę po 20. tytuł w głównym cyklu WTA World Tour. Polka w finale China Open okazała się lepsza od Johanny Konty.

   

  Agnieszka Radwańska w niedzielę wywalczyła 20. tytuł w zawodach głównego cyklu. Krakowianka po raz drugi w karierze wygrała zmagania w China Open. W 2011 roku nasza najlepsza tenisistka pokonała w decydującej rozgrywce Andreę Petković.

   

  W finale tegorocznej edycji starsza z sióstr Radwańskich pokonała po dwusetowym spotkaniu Johannę Kontę. Brytyjka w sobotę zapewniła sobie awans do pierwszej dziesiątki rankingu WTA.

   

  Od początku spotkania Agnieszka Radwańska z mistrzowską regularnością realizowała plan swojej gry. Polka popełniała niewiele błędów własnych i zmuszała rywalkę do długich wymian. Konta grała falami i nie potrafiła przez dłuższą chwilę utrzymać swojego dobrego poziomu. Ostatecznie Polka pokonała brytyjską tenisistkę 6-4 6-2.

   

  W partii otwarcia Polka odskoczyła na 5-2, uzyskując przewagę dwóch przełamań. Konta niebezpiecznie zbliżyła się na 5-4 i miała nawet break pointa na 5-5, ale fatalnie zeputy wolej zniweczył szanse brytyjskiej singlistki (6-4). W drugiej odsłonie meczu krakowianka wyszła na prowadzenie 4-1 (także z dwoma skutecznymi breakami). Konta próbowała jeszcze odrobić stratę, ale skoncentrowana Polka zakończyła zwycięsko spotkanie po 97. minutach gry (6-4 6-2).

   

  Dla Agnieszki to trzeci tytuł w tym sezonie. Wcześniej Polka sięgnęła po mistrzostwo w Shenzhen i w New Haven.

  Brak komentarzy 9 października 2016 Bez kategorii

  Sorry reivews are closed for this Post.